Soutěž mladých hasičů

Text a foto Ludmila Kolářová

V sobotu 15. října se v Bystřici nad Úhlavou konala okresní soutěž mladých hasičů. Na programu byla Štafeta 400 m CTIF, která je součástí celoroční hry Plamen a probíhal Závod požárnické všestrannosti, v kterém musí pětičlenné hlídky předvést nejen rychlost, ale i znalosti hasičského vybavení, topografie, zdravovědy, mít přesnou mušku při střelbě ze vzduchovky a mrštnost při přelézání po laně...

Naši mladí hasiči se po delší době také zúčastnili a musíme je za jejich soutěživost moc pochválit. V obrovské konkurenci si nevedli vůbec špatně. 
Ve štafetě CTIF jsme běželi jen v kategorii starších a skončili na 14. místě ze 33, i přesto, že za starší muselo nastoupit několik mladších dětí, aby mělo družstvo osm závodníků. 
Disciplínu požárnické všestrannosti si naši malí zkusili většinou poprvé a byli 14. ze 34 hlídek. Starší, v silné konkurenci 47 hlídek, obsadili krásné 9. místo.

Pěkně připravené závody jen trochu kazilo deštivé počasí, které nám ale na dobré náladě neubralo a věříme, že se děti budou zase těšit na další nové zážitky a soutěžení s kamarády...

Za SDH Soběšice Ludmila Kolářová

 

01 02 03 04 05 06 lightbox gallery in joomla by VisualLightBox.com v5.9m